Stowarzyszenie

Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Parafii Najświętszego Serca Jezusowego

Inicjatorami założenia Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Skarżysku-Kamiennej była grupa parafian wraz z ks. kanonikiem Janem Kularskim.

W lipcu 2007 roku grupa inicjatywna postanowiła zainteresować przedsięwzięciem innych parafian, a w szczególności członków parafialnego chóru „Sursum Corda”. Chórzyści z życzliwością i zaangażowaniem przyjęli zaproszenie do włączenia się w prace organizacyjne zmierzające do utworzenia i zarejestrowania Stowarzyszenia.

Pierwsze zebranie założycielskie, w czasie którego został uchwalony statut, odbyło się 3 sierpnia 2007 roku. Tego dnia wybrano także 5-osobowy Komitet Założycielski, który został upoważniony do dopełnienia wszelkich formalności rejestracyjnych w Krajowym Rejestrze Sądowym.

W skład Komitetu Założycielskiego weszli: Ks. Jan Kularski, Roman Białek, Janina Płaska, Ewa Urban i Iwona Wojciechowska. W czasie Zebrania Założycielskiego wybrano również „organy Stowarzyszenia w organizacji” (Zarząd i Komisję Rewizyjną).

Kolejne Zebranie Założycielskie Stowarzyszenia odbyło się 4 kwietnia 2008 r. Wybrano wówczas Zarząd Stowarzyszenia, Komisję Rewizyjną i Komitet Założycielski oraz uchwalono ostateczną wersję statutu Stowarzyszenia (uwzględniającą uwagi Krajowego Rejestru Sądowego). Po spełnieniu wszystkich wymogów prawnych Stowarzyszenie zostało zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym w dniu 16 kwietnia 2008 r.

Cele Stowarzyszenia

Zgodnie ze statutem cele Stowarzyszenia obejmują m.in.:

  1. Podejmowanie działań na rzecz rozwoju kultury, ochrony przed zapomnieniem dzieł kultury narodowej, podtrzymania dziedzictwa kulturowego parafii,
  2. Tworzenie i upowszechnianie kultury chrześcijańskiej oraz popularyzowanie twórczości muzycznej w kraju i za granicą,
  3. Działalność wspierająca i finansująca rozwój parafii NSJ w Skarżysku-Kamiennej i jej zasobów gospodarczych,
  4. Społeczno-wychowawcze i opiekuńcze działanie na rzecz dzieci i młodzieży,
  5. Przeciwdziałanie patologiom społecznym, przemocy w rodzinie oraz biedzie i bezrobociu,
  6. Inicjowanie programów i projektów promujących i wspomagających działalność na rzecz rozwoju społeczno-gospodarczego, społeczno-wychowawczego i kulturowego,
  7. Udział w pracach na rzecz poprawy wizerunku kościoła NSJ w Skarżysku-Kamiennej,
  8. Wspieranie i finansowanie modernizacji oraz wyposażenia kościoła parafialnego, w tym konserwacja i remonty organów,
  9. Promowanie i finansowanie działalności Chóru Parafialnego „Sursum Corda”,
  10. Pozyskiwanie funduszy na realizację celów określonych w statucie.

Najważniejsze działania Stowarzyszenia

  1. Przeprowadk
  2. Współorganizacja działań w zakresie zagranicznej turystyki pielgrzymkowej

Obecnie Stowarzyszenie liczy 24 członków.

Skład obecnego Zarządu

  1. Edyta Górlicka — Prezes
  2. Dariusz Kowalik - Sekretarz
  3. Lidia Franczyk — Skarbnik
  4. Ks. Kan. Jan Kularski — Członek Zarządu

Komisja Rewizyjna

Nadzór nad pracą Stowarzyszenia sprawuje Komisja Rewizyjna w składzie:

Iwona Tochman — Przewodniczący

• Grażyna Pająk — Członek Komisji Rewizyjnej


Obsługę księgową prowadzi


Msze Św. Telefon Mapa