Ministranci i lektorzy

Ministranci i Lektorzy

W naszej parafii służbę liturgiczną pełnią chłopcy od trzeciej klasy szkoły podstawowej. Początkowe spotkania mają charakter wprowadzający dopiero po okresie kandydatury zostają oni uroczyście pobłogosławieni do pełnienia funkcji ministranta. Zbiórki dla kandydatów prowadzaone są w soboty o 9:30 przez ks. Przysława i p. Łukasza Nitka. Uroczyte przyjęcie kandydatów w poczet ministrantów dokonuje sie Wilki Czwartek.

Obecnie grupa ministrantów i lektorów liczy 40 chłopców. Zebrania ministrantów i lektorów odbywają się raz w tygodniu w sobotę o godz. 10.30 pod kierunkiem ks. Przemysława Żmudy. Podczas zbiórek ministranci przygotowują się do różnych uroczystości, by jak najlepiej wypełnić powierzone im zadania. Swoją posługę wypełniają według ustalonych wspólnie reguł. Ministranci obejmują stała posługę, a często konkretną funkcję wykonywaną podczas liturgii (np. ministrant ołtarza, ministrant księgi, ministrant światła).

Do obowiązków ministranta należy: udział w niedzielnej Mszy Świętej, udział w zebraniu ministrantów, pełnienie asysty podczas Eucharystii, dzwonienie dzwonkami, czytanie Słowa Bożego oraz udział w nabożeństwach. Ministrant usługuje księdzu, gdy przygotowywany jest ołtarz i dary ofiarne potrzebne do ofiary Mszy Świętej.

Zbiórki ministrantów

Zapraszamy na zbiórki ministrantów w każdą sobotę o godzinie 10:30

Kandydatów zapraszamy w soboty o 9:30


Msze Św. Telefon Mapa