Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego
- Dziś kończy się okres wielkanocny. Jutro będziemy przeżywali drugi dzień tzw. Zielonych Świątek, który jest dedykowany Maryi Matce Kościoła. Jutro Msze Święte w naszym kościele o godzinie 7:00 9:00 i o 18:00. O 17:30 nabożeństwo majowe.
- Dziś dzieci klas czwartych Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Prywatnej podczas Mszy Świętej o godzinie 10:00 będą przeżywały pierwszą rocznicę komunii świętej.
- Pragniemy podziękować księżom zarówno księdzu Przemysławowi jak i księdzu Kamilowi za przygotowanie tych dzieci do dzisiejszej uroczystości, za całoroczną pracę katechetyczne i za dzisiejszą uroczystość.
- Bóg zapłać rodzicom za przygotowanie świątyni na obecną mszę świętą dziękczynną za pracę włożoną, za kwiaty, wystrój ołtarze i dar ołtarza składamy podziękowanie. Dziękuję Panu organiście i scholi
- Zachęcamy, aby dzieci zwyczajem lat ubiegłych przedłużyły swoją uroczystość rocznicową obecnością na nabożeństwie majowym jutro i Mszy Świętej zwłaszcza, że jest święto Maryi Matki Kościoła.
- Jak już wcześniej zapowiadaliśmy dziś o godzinie 16:00 wraz ze Stowarzyszeniem na rzecz rozwoju naszej parafii zapraszamy na 16-ty przegląd pieśni sakralnej z udziałem zaproszonych chór z poszczególnych miejscowości jak Kielce Radom i inne. O godzinie 18:00 zakończenie uroczystą Mszą Świętą.
- W najbliższą środę młodzież z klas 8 Szkoły Podstawowej nr 1 Szkoły Prywatnej podczas Mszy Świętej o godzinie 18:00 przyjmie sakrament Bierzmowania z rąk księdza biskupa Henryka Tomasika. Zachęcamy do udziału w tej uroczystości rodziców, świadków bierzmowania, rodzeństwo, najbliższą rodzinę. Spowiedź dla bierzmowanych i rodzin we wtorek od godziny 17:30.
- Przygotowujemy się do uroczystości Trójcy Świętej, którą będziemy przeżywali za tydzień. Uroczystość ta kończy okres spowiedzi wielkanocnej.
- 04 czerwca kościół będzie przeżywał uroczystość Bożego ciała. Trasa procesji w tym dniu jak w latach poprzednich: Słowackiego, Tysiąclecia i Piłsudskiego. Ołtarze na Boże ciało będą: Pierwszy przy MCK i tam będzie kazanie Drugi przy pomniku harcerzy Trzeci przy budynku dawnego ZEORK Czwarty przy pomniku na wprost kościoła
- Zachęcamy do pomocy przy przygotowaniu ołtarzy jak również prosimy o kwiaty do ołtarzy.
- Ze spraw materialnych w ubiegłym tygodniu w czwartek firma witrażowa zamontowała drugi witraż od strony starej plebanii nad wejściem bocznym na chór. Zapłaciliśmy 70 000 zł za 2 witraże. W najbliższym czasie będzie wymiana podłogi i malowanie w dwóch bocznych częściach chóru.Chcemy dokończyć te prace na odpust Serca Bożego, który w tym roku przypada 12 czerwca.
- Mamy naszą parafialną gazetkę Nie lękajcie się - zachęcamy do zabrania.