Wszystkie ogłoszenia
Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego

  1. Dziś kończy się okres wielkanocny. Jutro będziemy przeżywali drugi dzień tzw. Zielonych Świątek, który jest dedykowany Maryi Matce Kościoła. Jutro Msze Święte w naszym kościele o godzinie 7:00 9:00 i o 18:00. O 17:30 nabożeństwo majowe.
  2. Dziś dzieci klas czwartych Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Prywatnej podczas Mszy Świętej o godzinie 10:00 będą przeżywały pierwszą rocznicę komunii świętej.
  3. Pragniemy podziękować księżom zarówno księdzu Przemysławowi jak i księdzu Kamilowi za przygotowanie tych dzieci do dzisiejszej uroczystości, za całoroczną pracę katechetyczne i za dzisiejszą uroczystość.
  4. Bóg zapłać rodzicom za przygotowanie świątyni na obecną mszę świętą dziękczynną za pracę włożoną, za kwiaty, wystrój ołtarze i dar ołtarza składamy podziękowanie. Dziękuję Panu organiście i scholi
  5. Zachęcamy, aby dzieci zwyczajem lat ubiegłych przedłużyły swoją uroczystość rocznicową obecnością na nabożeństwie majowym jutro i Mszy Świętej zwłaszcza, że jest święto Maryi Matki Kościoła.
  6. Jak już wcześniej zapowiadaliśmy dziś o godzinie 16:00 wraz ze Stowarzyszeniem na rzecz rozwoju naszej parafii zapraszamy na 16-ty przegląd pieśni sakralnej z udziałem zaproszonych chór z poszczególnych miejscowości jak Kielce Radom i inne. O godzinie 18:00 zakończenie uroczystą Mszą Świętą.
  7. W najbliższą środę młodzież z klas 8 Szkoły Podstawowej nr 1 Szkoły Prywatnej podczas Mszy Świętej o godzinie 18:00 przyjmie sakrament Bierzmowania z rąk księdza biskupa Henryka Tomasika. Zachęcamy do udziału w tej uroczystości rodziców, świadków bierzmowania, rodzeństwo, najbliższą rodzinę. Spowiedź dla bierzmowanych i rodzin we wtorek od godziny 17:30.
  8. Przygotowujemy się do uroczystości Trójcy Świętej, którą będziemy przeżywali za tydzień. Uroczystość ta kończy okres spowiedzi wielkanocnej.
  9. 04 czerwca kościół będzie przeżywał uroczystość Bożego ciała. Trasa procesji w tym dniu jak w latach poprzednich: Słowackiego, Tysiąclecia i Piłsudskiego. Ołtarze na Boże ciało będą: Pierwszy przy MCK i tam będzie kazanie Drugi przy pomniku harcerzy Trzeci przy budynku dawnego ZEORK Czwarty przy pomniku na wprost kościoła
  10. Zachęcamy do pomocy przy przygotowaniu ołtarzy jak również prosimy o kwiaty do ołtarzy.
  11. Ze spraw materialnych w ubiegłym tygodniu w czwartek firma witrażowa zamontowała drugi witraż od strony starej plebanii nad wejściem bocznym na chór. Zapłaciliśmy 70 000 zł za 2 witraże. W najbliższym czasie będzie wymiana podłogi i malowanie w dwóch bocznych częściach chóru.Chcemy dokończyć te prace na odpust Serca Bożego, który w tym roku przypada 12 czerwca.
  12. Mamy naszą parafialną gazetkę Nie lękajcie się - zachęcamy do zabrania.
Msze Św. Telefon Mapa